VENKOVNÍ STÍNĚNÍ, MARKÝZY A ROLETY

Toužíte po příjemném stínu na své terase nebo zahradě? Vyberte si ze široké nabídky markýz s klikovým nebo motorovým pohonem. Při stavbě domu nebo montáži oken nezapomeňte na venkovní rolety, které nejen že vypadají skvěle a chrání proti slunci, ale plní také vynikající izolační a bezpečnostní funkci.

Markýzy

Markýzy jsou velice účinným způsobem jak zastínit svou terasu, zimní zahradu nebo výlohu. V naší nabídce máme velké množství typů: klasické – boxové – pergolové + pergoly z hliníku – boční, svislé clony atd. U malých markýz je možnost ovládání pomocí kliky a u větších rozměrů a typu je ovládání pomocí motorů. Doplňkem dnes bývá i větrné čidlo, které automaticky stáhne markýzu při velkém větru a zabrání tak poškození. Látky jsou vyrobeny z 100% akrylového vlákna a vyznačují se dlouhou životností a stálobarevností. Výběr látek je z velkého množství typů a vzorů, mimo jiné rakouské firmy Sattler.

Všechny typy provedení

KLOUBOVÁ MARKÝZA DIMA

Dima je základní typ kloubové markýzy pro široké použití. Uplatnění najde při stínění teras rodinných domů, balkónů nebo výloh obchodů. Je vyhledávaná především zákazníky, kteří chtějí kvalitu za velice přijatelnou cenu. Italské komponenty, ze kterých je markýza vyrobena, jsou zárukou dlouhé životnosti a elegance.

KLOUBOVÁ MARKÝZA NOVETA

Markýza Noveta Plus vychází z osvědčené kloubové markýzy Noveta. Díky unikátnímu systému překřížených ramen umožňuje zastínit prostor, který vyžaduje větší výsuv markýzy, než je její šířka. Stříška s bočnicemi a spodním krytem chrání látku v době, kdy markýza není využívaná a vytváří tzv. polokazetu. Maximální šířka markýzy je omezena na 4,25 m.

KLOUBOVÁ MARKÝZA KLASIK

Markýza Klasik představuje špičku v nabídce kloubových markýz. Vysoce kvalitní a pevné německé komponenty zaručují větší stabilitu a tím i delší životnost celé konstrukce. Velký výsuv i maximální šířka předurčují tuto markýzu ke stínění větších teras rodinných domů, nebo zahradních posezení u restaurací. Široká škála doplňků uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka (například výsuvný volán).

 

BOXOVÁ MARKÝZA SCRIGNO

Scrigno se řadí mezi kazetové markýzy, které získávají v poslední době na velké popularitě. Jejich velkou výhodou je, že kompletní mechanismus i látka jsou ve staženém stavu perfektně chráněny před vlivem počasí v designové kazetě. Díky tomu zůstávají látka i konstrukce ramen po dlouhou dobu čisté. Kazetu lze lakovat do nepřeberného množství barev a tvoří tak výrazný estetický prvek. Tato markýza z italských komponentů najde uplatnění na terasách rodinných domů, balkónech bytů i venkovních posezení u restaurací.

BOXOVÁ MARKÝZA SEGNO

Segno představuje novinku v nabídce kazetových markýz. Funkcionalistický, čistý tvar kazety předurčuje tuto markýzu pro umístění na fasádách moderních rodinných domů. Stejně tak jako u ostatních kazetových markýz jsou i zde mechanismus i látka chráněny před vlivem počasí v kazetě. Tento exklusivní výrobek z italských komponentů lze montovat pouze na stěnu a ovládání je řešeno elektronickým motorem.

BOČNÍ CLONA SIDA

Sida je boční venkovní látková clona. Je vhodná pro stínění a současně pro vytvoření soukromí na terasách domů. Je složena z boxu pro navíjení látky, který je většinou kotven na fasádu domu, z výsuvného profilu a z držáku do kterého se výsuvný profil upevní při jejím vytažení. Systém může být vybaven dětskou pojistkou proti nechtěnému vytažení z držáku. Látku lze vybírat z širokého sortimentu akrylátových látek. Výška boxu je pouze 170 nebo 210 cm.

Předokenní rolety

Předokenní venkovní roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodicích lišt. Pancíř je soubor lamel, které jsou hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou) dodávané standardně v 11 barevných odstínech. Hliníkové vodící lišty se připevňují do rámu okna nebo ostění a jsou dodávány ve více tvarových provedeních umožňující optimální osazení rolety. Standardně jsou dodávány v bílé, hnědé a stříbrné barvě (možno i RAL provedení). Předokenní rolety je možno dodávat na ruční pohon (popruh a šňůra), elektronicky (motor). Dále je možnost objednat několik tvarů boxu – kulatý, hranatý, podomítkový. Podomítkové provedení je vhodnou variantou pro zachování čisté linie domu. Tato varianta se požívá při stavbě nebo rekonstrukci. Předokenní rolety Vás chrání před slunce, mrazem, hlukem a zloději.

Všechny typy provedení

ROLETY S PODOMÍTKOVÝM BOXEM

Pokud přemýšlíte o výstavbě nového domu nebo o jeho rekonstrukci, je vhodné počítat s roletami v podomítkovém provedení již ve fázi projektu. Lamely se rolují do skryté schránky, čímž jsou zachovány čisté linie domu. U tohoto provedení jsou po vytažení rolety viditelné pouze vodící lišty, které se připevňují na rám okna nebo do ostění a revizní klapka. Lamely pancíře mohou být vyrobeny z hliníku (vyplněny polyuretanovou pěnou), nebo z plastu. Všechny lamely z naší nabídky jsou vhodné do podomítkového provedení venkovních rolet.

ROLETY S PŘIZNANÝM BOXEM

Venkovní rolety s viditelným boxem jsou rolety, kde je box pro navíjení lamel zvenčí budovy viditelný. Barvu boxu a vodících lišt si zvolíte z naší široké barevné škály. Nabízíme několik typů a barev lamel a spoustu typů boxů. Seznamte se s nimi v našem vzorníku! Všechny typy lamel jsou vhodné do rolet s přiznaným boxem.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou jedním z nejpoužívanější exteriérových prvků pro odražení slunce a nežádoucích pohledů. Díky prolisů a silikonovému těsnění jsou venkovní žaluzie velmi stabilní i ve větru. Systémy venkovních žaluzií se montují již do připravených podomítkových schránek nebo jako dodatečná montáž s krycím plechem. Standardně se venkovní žaluzie ovládají pomocí skládací kliky, samozřejmostí je také možnost venkovní žaluzie ovládat pomocí motoru v několika variantách.

Všechny typy provedení

VENKOVNÍ ŽALUZIE C80

Venkovní žaluzie typu C80 je vhodná především na venkovní stínění. Tuto žaluzii je možno ovládat ručně (klikou) nebo elektronicky (motorem). Horní profil o rozměrech 58 x 56 mm je ocelový válcovaný, upravený pozinkováním. Horní nosič s lamely je možno zakrýt krycím plechem, nebo je možno přímo ho namontovat do připravené nadokenní schránky (šířka schránky 12 cm). Lamely jsou hliníkové o šířce 80 mm a jsou standardně dodávány v 25 barevných odstínech, případně i v RAL provedení. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami o rozměrech 20 x 20 mm v barvě stříbrný elox. (Možnost nástřiku podle vzorníku RAL).

VENKOVNÍ ŽALUZIE C80 VENTAL

Venkovní žaluzie typu C80 Vental je vhodná především na velké prosklené plochy. Vysoce stabilní lamela s kovovými trny a speciálními kovovými háčky, které fixují žebříček. Tuto žaluzii je možno ovládat ručně (klikou) nebo elektronicky (motorem). Horní profil o rozměrech 58 x 56 mm je ocelový válcovaný, upravený pozinkováním. Horní nosič s lamely je možno zakrýt krycím plechem nebo je možné ho přímo namontovat do připravené nadokenní schránky ( šíře schránky 12 cm ). Lamely jsou hliníkové o šířce 80 mm a jsou standardně dodávány v 5 barevných odstínech, případně i v RAL provedení. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami o rozměrech 20 x 20 mm v barvě stříbrný elox. (Možnost nástřiku podle vzorníku RAL).

VENKOVNÍ ŽALUZIE F80

Venkovní žaluzie typu F80 je zajištěna ocelovými lanky nebo vodícími lištami o rozměrech 20 x 20 mm v barvě elox. (Možnost nástřiku podle vzorníku RAL). Žaluzie F-80 se oproti ostatním venkovním žaluziím vyznačuje nízkou výškou stažené žaluzie (nižší o 20 %). Tuto žaluzii je možno ovládat ručně (klikou) nebo elektronicky (motorem). Horní profil o rozměrech 58 x 56 mm je ocelový válcovaný, upravený pozinkováním. Horní nosič s lamely je možno zakrýt krycím plechem nebo je možné ho přímo namontovat do připravené nadokenní schránky (šíře schránky 12 cm). Lamely jsou hliníkové o šířce 80 mm a jsou standardně dodávány v 6 barevných odstínech, případně i v RAL provedení.

VENKOVNÍ ŽALUZIE EXT 50

Venkovní žaluzie s označením EXT 50 jsou především ekonomickou variantou venkovních žaluzií. Tato žaluzie také vyniká výškou stažené žaluzie (nižší o 50 % proti venkovním žaluziím). Lamely jsou hliníkové o šířce 50 mm a jsou standardně dodávány ve 14 základních barvách. Boční vedení je zajištěno ocelovými lanky.

VENKOVNÍ ŽALUZIE Z90

Venkovní žaluzie typu Z90 je vhodná především na velké prosklené plochy. Vysoce stabilní lamela se speciálními kovovými trny a vloženým těsněním pro efektivní a tiché dovření. Tuto žaluzii je možno ovládat ručně (klikou) nebo elektronicky (motorem). Horní profil o rozměrech 58 x 56 mm je ocelový válcovaný, upravený pozinkováním. Horní nosič s lamely je možno zakrýt krycím plechem nebo je možné ho přímo namontovat do připravené nadokenní schránky (šíře schránky 14 cm). Lamely jsou hliníkové o šířce 90 mm a jsou standardně dodávány v 13-ti barevných odstínech, případně i v RAL provedení. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami o rozměrech 20 x 20 mm v barvě stříbrný elox. (Možnost nástřiku podle vzorníku RAL).

VENKOVNÍ ŽALUZIE Z70

Venkovní žaluzie typu Z70 je jemnějším typem venkovní žaluzie. Tato žaluzie se nejvíce používá na menší oknech. I tato žaluzie je opatřena těsněním pro efektivní tiché dovření. Tuto žaluzii je možno ovládat ručně (klikou) nebo elektronicky (motorem). Horní profil o rozměrech 58 x 56 mm je ocelový válcovaný, upravený pozinkováním. Horní nosič s lamely je možno zakrýt krycím plechem nebo je možné ho přímo namontovat do připravené nadokenní schránky (šíře schránky 12 cm). Lamely jsou hliníkové o šířce 70 mm a jsou standardně dodávány v 8 barevných odstínech, případně i v RAL provedení. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami o rozměrech 20 x 20 mm v barvě stříbrný elox. (Možnost nástřiku podle vzorníku RAL).

VENKOVNÍ ŽALUZIE Z90 NOVAL

Venkovní žaluzie typu Z90 Noval je nejmodernějším typem venkovní žaluzie na trhu. Tato žaluzie má oproti starším typům vylepšenou pevnost lamel a menší svazek lamel při vytaženém stavu (nižší o 10 %). I tato žaluzie je opatřena těsněním pro efektivní tiché dovření. Tuto žaluzii je možno ovládat ručně (klikou) nebo elektronicky (motorem). Horní profil o rozměrech 58 x 56 mm je ocelový válcovaný, upravený pozinkováním. Horní nosič s lamely je možno zakrýt krycím plechem nebo je možné ho přímo namontovat do připravené nadokenní schránky (šíře schránky 12 cm ). Lamely jsou hliníkové o šířce 90 mm a jsou standardně dodávány v 25-ti barevných odstínech, případně i v RAL provedení. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami o rozměrech 20 x 20 mm v barvě stříbrný elox. (Možnost nástřiku podle vzorníku RAL).

Kontaktní formulář

5 + 13 =

Adresa

Gorkého 171/1
251 01 Říčany-Radošovice

VNITŘNÍ STÍNĚNÍ

Venkovní stínění

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě